.Ο Τάσος Χατζηχρήστος (οδηγός) και ο Κεχαγιάς Δημήτρης (συνοδηγός), πλήρωμα της Αυτοκινητιστικής Λέσχης Πτολεμαΐδας.κατέκτησαν την 2η θέση στην κατηγορία Α7 και την 10η στην γενική κατάταξη με ένα Peugeot 306, στο 3ο Rally Sprint Βελβεντού που έγινε χθες Κυριακή 9/10/16.
Ο Τάσος Χατζηχρήστος δήλωσε πολύ ικανοποιημένος για τους χρόνους που έκανε, στην δύσκολη διαδρομή του 3ου Rally Sprint Βελβεντού, αφού τερμάτισε στην 10η θέση της γενικής κατάταξης κάνοντας καλύτερους χρόνους από ισχυρότερα αυτοκίνητα και λόγο της επιβολής των νέων κανονισμών οι οποίοι υποχρεώνουν να συναγωνίζονται  από κοινού αυτοκίνητα της κατηγορίας FIA-C3 !
Ο χρόνος θα ήταν καλύτερος αν δεν έκοβε ταχύτητα πλησιάζοντας στο ατύχημα του Κακαρή.