Ο Φλωρινιώτης οδηγός αγώνων Τάσος Χατζηχρήστος Chatzichristos Rally Team Florina-Polyhronidis Motorsport -METE AE κατέκτησε επάξια την θέση στην κατηγορία FSA ,
και την θέση στην συνολική βαθμολογία για το κύπελλο Βορείου Ελλάδος Πολυνίκους οδηγού με αυτοκίνητο BMW M3 GT EVO2 .
Το σαββατοκύριακο 3 και 4 Νοεμβρίου πραγματοποιήθηκε στην Ελασσόνα η 3η Ανάβαση Ελασσόνας που προσμετρά στο Κύπελλο Αναβάσεων Βορείου Ελλάδος για το έτος 2018.
Ο Τάσος κατέλαβε την 3η θέση η οποία ήταν αρκετή να του εξασφαλίσει τον ανωτέρω τίτλο κλείνοντας έτσι μια πολύ επιτυχημένη αγωνιστική χρονιά .

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους μεγάλους χορηγούς που συνοδεύουν και στηρίζουν την ομάδα Chatzihristos Rally Team Florina -Polyhronidis Motorsport σε κάθε αγωνιστικό παρών

ΜΕΤΕ ΑΕ
Polyxronidis Motorsport Ηλεκτρολογείο –Συνεργείο Βελτιώσεις – Πολυχρονίδης Νικόλαος ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ
SeaJets -Ναυτιλιακή εταιρεία
ΠΑΡΙΣΗΣ Α.Ε VW DACIA RENAULT ΦΛΩΡΙΝΑ, Επίσημος συνεργάτης Kosmocar (Service – Ανταλλακτικά).