Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερο πρόβλημα, ο Α.Σ. Αναγέννηση Γιαννιτσών επικράτησε με 3-0 επί της ομάδας της Φλώρινας.
Από το ξεκίνημα του αγώνα την πρωτοβουλία των κινήσεων πήραν οι παίκτες του Τίμου Καβακά, έτσι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 14ο λεπτό με τον Βουτσιά, ο οποίος είδε μια κεφαλιά του στο 33’ να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι.

Το 2-0 έγινε από τον Αγγελλούδη από το σημείο του πέναλτι στο 61ο λεπτό, ένα πέναλτι που κέρδισε ο Χατζής μετά από ατομική προσπάθεια.
Το κερασάκι στην τούρτα μπήκε στο 89ο λεπτό με ένα καταπληκτικό γκολ του Χιντασέλι που άφησε άναυδο τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Ο Τίμος Καβακάς έριξε στον αγώνα τους: Τόλιο, Μπαμπαλή, Γκαρακλίδη, Ζήση, Μουρίκι (86’ Κεφαλά), Βουτσιά (54’ Ταουσιάνη), Σούκια (54’ Στεφανίδη), Καραμπά, Γαρύφαλο, Χατζή (73’ Χιντασέλι), ενώ στον πάγκο έμειναν οι: Καραογλανίδης, Κώστας και Τόσιος.

πηγή : anagennisigiannitson.gr