Η ΠΕΔ Δυτικής Μακεδονίας σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας, διοργάνωσε με απόλυτη επιτυχία το την Τρίτη 23 Μαΐου 2023.
Η συγκεκριμένη εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο του ερευνητικού έργου RRI-LEADERS, το οποίο υλοποιεί η ΠΕΔ μαζί με το Πανεπιστήμιο σε ένα ευρύ σύνολο 9 εταίρων από 5 χώρες, και είχε σκοπό να θέσει προς κρίση και αξιολόγηση σε απλούς πολίτες της Δυτικής Μακεδονίας τα αποτελέσματα του προγράμματος. Αυτά αφορούσαν τη δημιουργία πολιτικών διακυβέρνησης της ενεργειακής μετάβασης, με βάση την Υπεύθυνη Έρευνα & Καινοτομία.Συνολικά συμμετείχαν περίπου 25 συμπολίτες μας, από όλα τα ηλικιακά και εκπαιδευτικά στρώματα και με βάση τη συμβολή τους, συνδιαμόρφωσαν τις πολιτικές που θα αποτελέσουν τα τελικά παραδοτέα του προγράμματος.
Περισσότερα για το πρόγραμμα μπορείτε να δείτε στην ιστοσελίδα της ΠΕΔ ΔΜ https://www.peddm.gov.gr/ ή την ιστοσελίδα του προγράμματος https://www.rri-leaders.eu/ .
0 Σχόλια
Σχολίασε και εσύ για το θέμα αυτό ......!!!!!!!!
Θα σας παρακαλούσα να είστε κόσμιοι στους χαρακτηρισμούς σας, επειδή είναι δυνατόν επισκέπτες του ιστολογίου να είναι και ανήλικοι.
Τα σχόλια στα blogs υπάρχουν για να συνεισφέρουν οι αναγνώστες στο διάλογο. Η ευθύνη των σχολίων (αστική και ποινική) βαρύνει τους σχολιαστές.