Με νίκη έκλεισαν τη Χρονιά οι Παγκορασίδες

Με νίκη έκλεισαν το 2019 οι Παγκορασίδες του Αριστέα, που επικράτησαν την Κυριακή 22 Δεκεμβρίου στο ΔΑΚ Αμυνταίου, του Γ.Σ. Γρεβενών με 3-1 σετ.
Μπορεί το πρώτο σετ να κατέληξε να στις φιλοξενούμενες (24-26), όμως αυτό δεν πτόησε τις παίκτριες του Αριστέα, που έβγαλαν αντίδραση στον αγωνιστικό χώρο και  ισοφάρισαν σε 1-1 (25-22).
Ο επιθετικός οίστρος των γηπεδούχων συνεχίστηκε και στα επόμενα σετ, παίρνοντας πόντους απ΄ όλες τις θέσεις, έδωσε διαστάσεις θριάμβους στη νίκη τους, επι του Γ.Σ. Γρεβενών με 3-1.
Διαιτητές: Παπατρυανταφύλλου - Γεωργίτσας
Σετ: 24-26, 25-22, 25-14, 25-13.
Αριστέας Φιλώτα-Αμυνταίου (Β. Ακριτίδης): Μπάλι, ΘεολογίδουΣεμίζογλου, Τομακίδου, Βεράνη, Καπετανάκη, Παπαδημητρίου, Σωτήρη.
Γ.Σ. Γρεβενών (Ε. Κολοβού): Χαντάβα, Καραγιάννη, Κύρκου, Κλεισιάρη, Καραμίτσιου, Κυριαζίδου, Ζάχου, Λέτσιου, Γκανάτσιου, Βεντζιλή, Μπαϊνετα.

Δεν τα κατάφεραν στα Γρεβενά οι Κορασίδες…Φωνές για το τρίτο σετ
Την τέταρτη διαδοχική της ήττα γνώρισαν οι Κορασίδες, που ηττήθηκαν το Σάββατο 21 Δεκεμβρίου στα Γρεβενά από το τοπικό Γ.Σ. με 3-0 σετ.
Ο Αριστέας άργησε να βρει ρυθμό στο παιχνίδι του, με συνέπεια να χάσει εύκολα τα δύο πρώτα σετ (25-16 και 25-20).
Στο τρίτο σετ οι παίκτριες του Αριστέα, ανέβασαν την απόδοση τους και το διεκδίκησαν μέχρι το τέλος, όμως μια διαιτητική υπόδειξη σε βάρος τους από την κ. Γιώτα, η οποία άλλαξε την αρχική της υπόδειξη, χάρισε τον πόντο και τη νίκη στους γηπεδούχους (26-25).

Διαιτητές: Γιώτα – Φουντόγλου
Σετ: 25-16, 25-20, 26-24.

Γ.Σ. Γρεβενών (Γ. Μέμτσας): Καραμήτσιου, Λέτσιου, Μητροπούλου Γ. Μητροπούλου Ευ., Βαϊου, Μωραϊτη, Μποτούλα, Τέγου, Κιβρόγλου, Τσέμη, Κυριακίδου, Γκουγκουσίδου, Κατσάλη, Κολυδά.
Αριστέας Φιλώτα-Αμυνταίου (Β. Ακριτίδης): Κατσουπάκης Ε., Κατσουπάκη Μ., Κερασίδου, Σεμίζογλου, Μπάλι Φ., Μπάλι Μ., Λαζαρίδου Χαραλαμπίδου.